„Biblioteka – Świat w jednym miejscu”

Dzieci siedzą na stopniach i trzymają przed sobą wykonane własnoręcznie plakaty, za nimi regały z czasopismami i z grami lub puzzlami

Biblioteka jest niezwykłym miejscem, gdzie można rozwijać swoją kreatywność, doznawać fascynacji literackich, poszerzać swoje horyzonty, odkrywać nieznane zakamarki wiedzy. W preludium nadchodzących dni Tygodnia Biblioteki przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego miały możliwość poznania zalet bycia czytelnikiem naszej biblioteki. Dzieci zachwycone były różnorodnością zbiorów, zapoznały się z zasadami prawidłowego zachowania względem wypożyczonych książek. Przedszkolaki wykazały się dużą oryginalnością, twórczością malarską, kolorując wzór plakatu Tygodnia Bibliotek 2022. W podziękowaniu uczestnicy spotkania otrzymali dyplom, książkę i drobne upominki, a także zaproszenie do odwiedzania miejsca, w którym jest cały świat.