Wystawa „Konie – коней” w Galerii Lokalnych Artystów

Plakat wystawy malarstwa "Konie", na plakacie fragmenty 2 obrazów z koniami

Od 01.04.2022 do 30.04.2022 w Galerii Lokalnych Artystów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu można było podziwiać wystawę prac członków Związku Plastyków Warmii i Mazur pod tytułem „Konie – коней”.

Wystawa „Konie – коней” pokazywała miłość do sztuki, przyrody i koni. Artyści chcieli, by stała się ona symbolem walki i zwycięstwa w tych ciężkich czasach. Chcą pokazywać swoją ludzką solidarność i empatię. Czekali oni na wolność po pandemii, ale nie na takie okrutne czasy. Mówią: „Niech sztuka pokaże naszą chęć współpracy, niech pokaże, że jest silniejsza niż zazdrość, wrogość, wojna, niech sztuka łączy nas w czas pokoju. Chwała Ukrainie! Слава Україні!”.

Autorami prac byli: Magdalena Dudzik, Krzysztof Łukomski, Danuta Stankiewicz, Ewa Kurowska, Lidia Sawczuk, Tomasz Kardacz, Wanda Hoffman, Mikołaj Antolak, Krystyna Ciszkiewicz, Martyna Włodyka.

Wernisaż wystawy odbył się 3 kwietnia o godzinie 13:00.