Wernisaż wystawy „Konie – коней”

Autorka wystawy i dyrektorka biblioteki stoją obok siebie, za nimi lada biblioteczne i ściana z obrazami, w rogu pomieszczenia stolik z księgą pamiątkową i kwiatami słonecznika w wazonie

W niedzielę 3 kwietnia w ramach akcji „Łączymy siły dla Ukrainy” odbył się uroczysty wernisaż wystawy członków Związku Plastyków Warmii i Mazur pt. „Konie – коней”.

Przybyli goście – miłośnicy sztuki i czytelnicy – w bardzo miłej atmosferze przy filiżance kawy spędzili czas w bibliotece rozmawiając o malarstwie i nie tylko.

Po oficjalnym otwarciu ekspozycji rozmowy przeniosły się w pobliże obrazów, gdzie w trakcie zwiedzania słychać było liczne gratulacje oraz słowa podziwu dla talentu malarzy. Z ust przybyłych gości płynęły życzenia nieustającej weny twórczej dla artystów.

Po zakończeniu wernisażu Prezes Związku Plastyków Warmii i Mazur – pani Magdalena Dudzik, której prace również wchodzą w skład najnowszej wystawy, włączyła się w akcję pomocy dla Ukrainy. Korzystając ze swoich zdolności plastycznych w Oddziale dla Dzieci malowała na twarzach najmłodszych wspaniałe wianki w barwach Ukrainy.

Wystawę „Konie – коней” można podziwiać w Wypożyczalni dla Dorosłych do 30 kwietnia, w godzinach otwarcia działu. Serdecznie zapraszamy!

 

Galeria: