Akcja „Łączymy siły dla Ukrainy”

Artystka siedzi i trzyma pędzelek, przed nią siedzi dziewczynka z namalowanymi na twarzy słoneczkami, obok stół z farbkami, pędzelkami, pojemnikami z wodą, w tle flipchart z napisem "Malowanie wianków" otoczonym niebiesko-żółtymi serduszkami, w tle również inne dzieci i ich rodzice

W niedzielę 3 kwietnia w naszym mieście odbyła się wyjątkowa akcja charytatywna organizowana przez Morąski Dom Kultury, której celem było zebranie jak najwyższej kwoty na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Naczelnym punktem programu był koncert „I Ty możesz pomóc przyjaciołom z Ukrainy”, któremu towarzyszyły liczne atrakcje. Wśród nich nie zabrakło również tych przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Morągu. W godz. 11:00-15:00 odbywał się przed biblioteką kiermasz książek, które choć można było zakupić już od symbolicznej złotówki, dzięki hojności nabywców wsparł szczytny cel zaskakująco dobrą kwotą. Z kolei w Oddziale dla Dzieci można było spróbować swoich sił w modelowaniu balonów, skorzystać ze specjalnie przygotowanych pakietów literacko-edukacyjnych dla najmłodszych, a także przyozdobić swoje czoło artystycznie namalowanym wiankiem. Iście rodzinnym miejscem okazała się być w tym dniu nasza Sala Wielofunkcyjna, bowiem to właśnie tam odbyły się warsztaty kreatywne z „Atomic Kids”, podczas których w familijnym gronie tworzono przepiękne wiosenne koszyczki. Mocnym akcentem przygotowanych atrakcji był również wernisaż wystawy „Konie” prezentującej prace artystów ze Związku Plastyków Warmii i Mazur zorganizowany w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Cieszymy się, że mogliśmy stać się częścią tego wyjątkowego charytatywnego wydarzenia. Dzięki organizatorom, darczyńcom i uczestnikom udało się zebrać ponad 32 tys. zł. na pomoc przyjaciołom z Ukrainy. Brawo!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia (zdjęcia pochodzą z archiwum MDK).

 

Galeria: