Wystawa „Wlazł na płotek i mruga”

Plakat wystawy prac dzieci z całego świata ukazujący kocią naturę pt. "Wlazł na płotek i mruga", po lewej fragmenty 2 prac z kolorowymi kotami

Wszystkim miłośnikom kotów, ale nie tylko, dziękujemy za zwiedzenie w Oddziale dla Dzieci wyjątkowej wystawy „Wlazł na płotek i mruga”, która została wypożyczona z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Głównymi bohaterami twórczości były oczywiście koty, zostały one namalowane przez dzieci z różnych stron świata. Ekspozycja zawierała przeróżne techniki prac plastycznych, począwszy od rysunków, poprzez malarstwo, skończywszy na grafice.

Koty to wspaniały i wdzięczny temat szczególnie dla nieograniczonej wyobraźni i twórczości dziecka. Dlatego w pracach dzieci m.in. z Rosji, Słowacji, Czech, Tajlandii, Indii oraz z Polski można zobaczyć koty w różnych pozach, m.in. wygięte, leniwe, śpiące, a także podczas zabawy. Pojawiły się również kocie rodziny i małe, słodkie kociątka, ale także drapieżne lwy oraz tygrysy. Wygląd kociaków był doskonałym pretekstem, aby pokazać kocią naturę, cętki i pręgi, grubych i smukłych, puszystych oraz tych o krótkiej sierści.

Wystawa odbywała się w dniach 17 luty – 28 marca 2022 r. w godzinach otwarcia Oddziału dla Dzieci!

Logotyp Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Galeria: