Wernisaż w Dniu Kota

11 dzieci wraz z nauczycielką i bibliotekarką na zdjęciu grupowym przed ścianą wystawową z napisem "Wlazł na płotek i mruga, dzieci trzymają zakładki do książek

W Światowy Dzień Kota odbył się wernisaż niezwykłej wystawy „Wlazł na płotek i mruga” w Oddziale dla Dzieci. W uroczystości wzięły udział uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Morągu. Miały one możliwość zobaczenia ekspozycji prac dzieci z różnych stron świata, która została wypożyczona z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Różnorodność prac zachwyciła uczestników spotkania. Dzieci ponad to zapoznały się z twórczością literacką tematycznie związaną z kotami, wzięły udział w krótkim quizie i wsłuchały pięknego wiersza, mówiącego o tym, że będąc bliżej kota stajemy się lepszymi ludźmi. Spotkanie zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem, a każde dziecko otrzymało zakładkę oraz słodką niespodziankę.

Dziękujemy dzieciom i opiekunom za wspaniałe spotkanie!