Dyskusyjny Klub Książki w Morągu – podsumowanie roku 2021

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu działa od kilku lat. Spotkania miłośników książki odbywają się raz w miesiącu, we wtorki o godzinie 12:30 w Sali Wielofunkcyjnej. Szczegóły można śledzić w aktualnościach MBP. Projekt DKK powstał dzięki inicjatywie Instytutu Książki.

Książki zrecenzowane w 2021:

  • Jagielski Wojciech – „Nocni wędrowcy”
  • Woolf Virginia – „Własny pokój”
  • Nurowska Maria – „Wariatka z Komańczy”
  • Tokarczuk Olga – „Lalka i perła”

Wszystkie książki są dostępne w księgozbiorze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

W roku 2021 odbyło się 9 spotkań w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki. Panie wzięły również udział w dwóch spotkaniach autorskich online z Anetą Krasińską oraz Arkiem Rogozińskim. Członkowie klubu brali udział w akcjach: „Narodowe czytanie” i „Warto wypożyczyć”. Zorganizowano też spotkanie autorskie z Joanną Jax, w którym wzięło udział 60 osób, w tym 20 członków DKK.

W 2021 roku członkowie DKK przeczytali łącznie 9 tytułów. Były to reportaże, powieści obyczajowe i psychologiczne, literatura nagradzana i ta nieco lżejsza, książki polskie i zagraniczne.

Uczestnictwo w Dyskusyjnym Klubie Książki daje możliwość rozmowy o literaturze bez względu na wykształcenie i upodobania czytelnicze oraz poznawania książek, po które czytelnicy sami niekoniecznie by sięgnęli. Polecamy Dyskusyjny Klub Książki wspierany przez Instytut Książki.