„Uchwycić piękno” – wystawa prac Roberta Andryszczyka

Plakat wystawy fotograficznej Roberta Andryszczyka "Uczwycić piękno", w tle twarz kobiety w zimowym odzieniu przysłoniętej rękawami, że widoczne są tylko oczy

Od 01.12.2021 do 31.12.2021 w Galerii Lokalnych Artystów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu można było podziwiać wystawę prac fotograficznych „Uchwycić piękno” Roberta Andryszczyka.

Dwa lata wcześniej autor promował swoje prace podczas wystawy „Ludzie (nie)zwykli”. Tym razem chciał zaprezentować efekty swojej współpracy z grupą niesamowitych kobiet. Jego przygoda z fotografią portretową zaczęła się od Alicji, Wiktorii oraz Ani.

„Fotografię traktuję nie tylko jako hobby, jest ona dla mnie tym co po prostu kocham robić w życiu. Alicja, Wiktoria, Ania a także kolejne modelki, które zgodziły się ze mną współpracować, dały mi okazję do nauki nowego dla mnie rodzaju fotografii, jakim jest tworzenie portretów oraz pracy na zorganizowanych sesjach zdjęciowych. Doświadczenie to jest dla mnie ciągłym udoskonalaniem warsztatu fotografa – poszukiwaniem swojego unikalnego stylu, nauką komunikacji z modelkami, przekazywaniem swojej wizji oraz słuchaniem uwag i pomysłów osób, które fotografuję. Nie bez znaczenia jest również ćwiczenie organizacji czasu, poszukiwanie ciekawych plenerów oraz oczywiście nauka pracy z odpowiednim sprzętem”.

Wystawę można było podziwiać w Wypożyczalni dla Dorosłych w godzinach otwarcia działu.

1 grudnia 2021 r. odbył się wernisaż wystawy. Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji.

Galeria: