„Narodowe Czytanie” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu

Plakat Narodowe Czytanie 4.09.2021 - Gabriela Zapolska "Moralność Pani Dulskiej", dopisek "Patronat honorowy pary prezydencjiej"

Planując tegoroczne (2021 r.) obchody „Narodowego Czytania” nie wiedzieliśmy, jaka sytuacja epidemiczna będzie panować w Polsce we wrześniu, a co za tym idzie – jakie będą możliwości organizacyjne.
W związku z tym, drugi rok z rzędu akcję postanowiliśmy przenieść do Sieci.

Do udziału w „Narodowym Czytaniu” zaprosiliśmy mieszkańców Morąga – czytelników i przyjaciół naszej Biblioteki, stawiając na różnorodność zawodów, wieku i osobowości. W przygotowanym przez nas filmie wystąpili: nauczycielka, członkini Dyskusyjnego Klubu Książki, uczennice szkoły podstawowej i uczniowie szkoły średniej, burmistrz miasta, właściciel sklepu, pielęgniarka, pracownica basenu, przedszkolanka, a jednocześnie pisarka, fryzjerka, kelnerka, piłkarz lokalnej drużyny piłkarskiej i trenerzy lokalnego klubu sztuk walki, komendant hufca ZHP, żołnierz, strażacy, policjantka, przedstawicielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dyrektorka muzeum, właściciel lodziarni. Nagranie przedstawia te osoby, czytające fragmenty „Moralności Pani Dulskiej” w swoim „naturalnym otoczeniu”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tej akcji za wspaniałe występy! 🙂

Zapraszamy do oglądania efektu naszej wspólnej pracy: