„Handmade by MoniaS.” – nowa wystawa w Gablocie Lokalnych Pasjonatów

Plakat wystawy "Monia S. - Handmade", w tle wzorzysty materiał

Od 15.06.2021 do 31.07.2021 w Gablocie Lokalnych Pasjonatów gościła kolorowa wystawa rękodzieła. Jej autorką była pani Monika, którą można znaleźć również na Facebookowym profilu: https://www.facebook.com/MoniaS-106994077833323

Autorka pisze o sobie:

W kwietniu 2017 r. podjęłam decyzję o zakupie maszyny. Chociaż nigdy mnie do tego nie ciągnęło, to chciałam spróbować czegoś nowego. Spróbowałam najpierw na firankach – z jednej wielkiej udało mi się wykonać trzy panele o różnych długościach. Mam je do dzisiaj i wciąż są to moje ulubione firanki. Następnie kupiłam kilka metrów materiału, różne drobiazgi pasmanteryjne i przyszedł czas na uszycie czegoś do ubrania. Zrobiłam sobie wykrój na bluzę i… o dziwo – wyszła! Od tamtej pory szycie mnie wciągnęło – uspokaja mnie i sprawia, że mogę się zrelaksować. Dzieciom kupuję tylko skarpetki i buty – resztę tworzę sama.

Oglądając wystawę można było przekonać się, że wachlarz prac pani Moniki jest bardzo szeroki – ekspozycja obejmowała maskotki, zabawki, figurki, a także opaski i inne dodatki oraz różnego rodzaju torebki i saszetki. Prace te można było nie tylko oglądać – w przypadku chęci zakupu rękodzieła, warto skontaktować się z Autorką za pośrednictwem jej strony na Facebooku.  

Wystawę przez miesiąc można było znaleźć na I piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

Kolaż 3 fotografii: całej szklanej gabloty i 2 półek z eksponatami