Wystawa Zofii Teresy Bielskiej pt. „Anioły i Archanioły”

Plakat wystawy Zofii Teresy Bielskiej "Anioły i archanioły", na plakacie rysunki 3 aniołów z instrumentami i cytat Tima Crosby

Od 10.05.2021 do 10.06.2021 w Galerii Lokalnych Artystów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu można było oglądać wystawę „Anioły i Archanioły” Zofii Teresy Bielskiej. Przy tworzeniu swoich prac artystka inspirowała się ilustracjami z książki „W obecności aniołów” E. Lonnie Melashenko i Timothy’ego E. Crosby.  Autorka  urodziła się w Morągu. Jest  artystą-amatorem. Przez 12 lat pracowała jako dekorator PSS „Społem” i GS Morąg. „Anioły i Archanioły” to ósma wystawa w dorobku artystki.

Okładka książki "W obecności aniołów: prawdziwe historie z aniołami", która dałą autorce inspirację graficzną

Poprzednie ekspozycje:
08.12.2005 r. – wystawa malarstwa sakralnego „Bóg między nami cz. I” – Morąski Dom Kultury (pod kierunkiem ks. Piotra Sochy),
2009 r. – wystawa „Pejzaże i kwiaty” – Biblioteka Pedagogiczna w Morągu,
2009 r. wystawa zbiorowa malarstwa sakralnego – Galeria w Ratuszu Miejskim, Morąg,
2010 r. – wystawa zbiorowa „Pejzaże i kwiaty” (z Uniwersytetem Trzeciego Wieku),
13.04.2012 r. – wystawa malarstwa sakralnego – Galeria w Ratuszu Miejskim, Morąg,
16.09.2013 r. – wystawa malarstwa „Pejzaże, kwiaty i portrety” – Galeria w Ratuszu Miejskim, Morąg,
09.10.2018 r. – wystawa malarstwa „Bóg między nami”, „Cztery pory roku” oraz „Pejzaże, kwiaty i portrety” – Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu.

„Wszystkie obrazy wchodzące w skład mojej najnowszej ekspozycji są na sprzedaż, a uzyskane środki będą przeznaczone na moje kosztowne leczenie ponowotworowe:  uzupełniające, ochronne i odpłatne; na zastrzyki i dodatkowe leki. Jeżeli będę mogła sprzedać chociaż część obrazów, to serdecznie dziękuję za okazaną mi pomoc.”

Zofia T. Bielska

Kolaż z 9 ilustracji przedstawiających anioły