Wystawa szkiców Wandy Grabarz

Plakat wystawy Wandy Grabarz "Szkice", w tle jedna z prac utorki

W marcu i kwietniu w Gablocie Lokalnych Pasjonatów można było obejrzeć kolejną porcję prac Pani Wandy Grabarz – tym razem prezentowaliśmy tam szkice artystki. Autorka ekspozycji urodziła się na Wołyniu w 1926 r. Po wielu latach pracy w zawodzie nauczyciela postanowiła poszukać pasji, która wypełniłaby jej wolny czas na emeryturze. Tym sposobem trafiła do Społecznego Ogniska Plastycznego. Od tamtej pory Wanda Grabarz, zaangażowana w nowe hobby, systematycznie uczestniczyła w spotkaniach, plenerach i warsztatach. Owocami tej wieloletniej przygody ze sztuką są między innymi szkice oraz prezentowane w lutym obrazy i hafty. Autorka zginęła tragicznie w 2013 r. Twórczość Pani Wandy Grabarz była prezentowana na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach, również w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu.

Szklana podświetlona gablota z 9 szkicami w czarnych ramkach ułożonych na trzech półkach