Wystawa rękodzieła Wandy Grabarz

Plakat wystawy Wandy Grabarz "Rękodzieło", w tle szpule kolorowych nici

Od 5 do końca lutego, w Gablocie Lokalnych Pasjonatów było można oglądać wystawę rękodzieła autorstwa Pani Wandy Grabarz. W Gablocie zaprezentowano obrazy tworzone różnymi technikami. Autorka ekspozycji urodziła się na Wołyniu w 1926 r. Po wielu latach pracy w zawodzie nauczyciela postanowiła poszukać pasji, która wypełniłaby jej wolny czas na emeryturze. Tym sposobem trafiła do Społecznego Ogniska Plastycznego. Od tamtej pory Wanda Grabarz, zaangażowana w nowe hobby, systematycznie uczestniczyła w spotkaniach, plenerach i warsztatach. Owocami tej wieloletniej przygody ze sztuką są między innymi obrazy i hafty. Autorka zginęła tragicznie w 2013 r. Twórczość Pani Wandy Grabarz była prezentowana na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach, również w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu.

3 fotografie z obrazami bukietów kwiatów