„Pełny ptasi brzuszek”-wystawa plastyczna

Plakat wystawy prac plastycznych "Pełny ptasi brzuszek", pośrodku cienie gołębi siedzących na linie

W Oddziale dla Dzieci od 1.02.2021 do 28.02.2021 r. było można podziwiać niezwykłą wystawę, która powstała jako zwieńczenie akcji „Pełny ptasi brzuszek”.

W ramach przedsięwzięcia Przedszkole ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie otrzymało od Oddziału dla Dzieci pięć karmników, prezentację multimedialną oraz książki i kolorowe ilustracje ptaków. Nauczycielki przedszkola dzięki pozyskanym materiałom przeprowadziły zajęcia związane z mądrym dokarmianiem ptaków zimą. Dzieci oglądały ilustracje ptaków najczęściej występujących w Polsce, uczyły się rozpoznawać najbardziej rozpowszechnione gatunki w naszej okolicy. Przedszkolaki kształtowały również postawę opiekuńczą wobec zwierząt (pilnowały, aby w karmnikach była odpowiednia karma dla ptaków) oraz prowadziły obserwacje przyrodnicze. W trakcje zajęć dzieci wykonywały różnorodne place plastyczne, których motywem przewodnim były właśnie ptaki. W akcji wzięło udział 7 grup przedszkolnych. Koordynatorami całego przedsięwzięcia są Malwina Stolarczyk, Joanna Kiedrowska-nauczycielki wychowania przedszkolnego SOSW w Szymanowie oraz Agnieszka Milewska i Roksana Czarnecka- Oddział dla Dzieci.

Ekspozycję składającą się z części prac dzieci wraz z fotorelacją z wydarzenia można było oglądać w godzinach otwarcia biblioteki.

Ściana wystawowa z ok. 50 pracami i z napisem "Pełny ptasi brzuszek"