„Rodzinny handmade” – wystawa rękodzieła Ilony Rachuby, Adama Rachuby i Barbary Tumiel

Plakat wystawy Ilony Rachuby, Adama Rachuby i Barbary Tumiel pt. "Rodzinny Hand-Made", w tle kolorowe sznurki i pióra

W dniach 4.01.2021 – 31.01.2021 Wypożyczalnia Dla Dorosłych, a także Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu gościł niezwykłą wystawę, stanowiącą rezultat wspólnych pasji i zainteresowań trojga członków pewnej nietuzinkowej rodziny. „Rodzinny handmade” – to dowód na to, że możliwe jest dzielenie hobby i wspólnych pasji w gronie rodzinnym. Wystawa prezentowała tylko niewielką część wytworów ręcznie wykonanych przez Barbarę Tumiel, Ilonę Rachubę oraz Adama Rachubę. Drewniane zegary, personalizowane meble, łapacze snów, obrazy, stroiki świąteczne, ozdoby, gadżety na prezenty – to tylko niektóre z wytworów tego niezwykle zgranego teamu, które bardzo często trafiają nie tylko do klientów indywidualnych, przyjaciół czy rodziny, ale również i na cele i akcje charytatywne.

Oto w jaki sposób o ich wspólnych pasjach wypowiada się sama Ilona Rachuba:

„Każdy z nas wykonuje w ramach swoich zainteresowań różne prace, które generalnie nie są produktami handlowymi, ale raczej wyrazem swoich zainteresowań. Często są to gadżety darowane w ramach wdzięczności dla ludzi, którzy stają na naszej drodze lub po prostu dla członków rodziny lub naszych przyjaciół. Każdy wykonany przedmiot ma swoje konkretne przeznaczenie. Zanim zostanie wykonany wiadomo jest, kto będzie jego odbiorcą. Dzięki temu prace są jeszcze bardziej wyjątkowe. Każdy przedmiot jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju i nie da się go skopiować. Nie lubimy wykonywać rzeczy, które są powtarzalne. Ciągle szukamy nowych rozwiązań oraz pomysłów, aby samo działanie nie było nudą. Zdarza się, że pracujemy indywidualnie, ale bywają momenty, kiedy sobie nawzajem doradzamy i pomagamy.”