Kolejna edycja projektu “Mała książka – wielki człowiek” dla dzieci w wieku przedszkolnym

Kilkuletnie dziecko leży na brzuszku na podłodze, a wokół niego okrąg z porozrzucanych książek

Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci MBP w Morągu dzieci w wieku przedszkolnym z roczników 2014-2017 i ich rodziców, którzy otrzymają wyjątkowe wyprawki czytelnicze. Dzieci znajdą w niej książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dla rodziców przygotowano natomiast broszurę informacyjną przypominającą o ważnej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej projektu www.wielki-czlowiek.pl oraz profilu na portalu Facebook: www.facebook.pl/malaksiazkawielkiczlowiek.

Przyjdź i odbierz swoją wyprawkę!!!