Wystawa średniowiecznych herbów

Plakat wystawy "Jak zawisza - zuchy w bibliotece", na plakacie maskotka Czytosław

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu prezentowała średniowieczne herby zaprojektowane przez morąskie zuchy w ramach propozycji programowo-metodycznej „#JakZawisza”.

Próbna Morąska Gromada Zuchowa „Strażnicy Marzeń”, a w niedalekiej przyszłości 10. Gromada Zuchowa Odkrywców „Strażnicy Marzeń”, od grudnia 2018 roku działa przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu. Jest to jednostka wchodząca w skład Hufca ZHP Morąg, Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Wodzem gromady zuchowej jest przewodnik Dominik Jeffrey Rimaszauskas HO, natomiast przyboczną jest pionierka Aleksandra Kamińska.

W tym roku ZHP Chorągiew Warmińsko-Mazurska obchodzi 75-lecie istnienia. Z tej okazji została przygotowana propozycja programowo-metodyczna „#JakZawisza”. Wszystkie gromady, drużyny i kręgi mają możliwość realizować zadania związane z Grunwaldem, gdyż Chorągiew nosi imię Grunwaldu. Rycerstwo, średniowiecze, Bitwa Pod Grunwaldem, księżniczki i giermkowie to tylko mała cząstka przygód związanych z tymi zbiórkami.

Wystawa była dostępna w Oddziale dla Dzieci od 2 do 31 lipca w godzinach otwarcia działu.