“Utrwalić piękno” – wystawa malarstwa Melanii Witkowskiej

Plakat wystawy "Utrwalić piękno", na plakcie obraz z makami

Od 2 marca w „Małej Galerii „MBP w Morągu można było oglądać wystawę malarstwa Melanii Witkowskiej. Autorka wystawiła 54 obrazy, które rozświetliły wnętrza cieszącymi oczy kolorami.

Oficjalne otwarcie wystawy odbyło  się 4 marca  o godzinie 17:00. Frekwencja dopisała, na  wernisaż  przybyło kilkadziesiąt osób. Byli to  przyjaciele,  znajomi i rodzina  malarki.

W bardzo miłej atmosferze przybyli goście spędzili zimowy wieczór w bibliotece. Po oficjalnym otwarciu ekspozycji rozmowy przeniosły się w pobliże obrazów, gdzie w trakcie zwiedzania słychać było liczne gratulacje oraz słowa podziwu dla talentu malarki i życzenia nieustającej weny twórczej.

Melania Witkowska, morążanka, zafascynowana malarstwem od dziecka. Od 2008 roku zaczęła rozwijać swój talent na warsztatach malarskich przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Morągu, jak również na plenerach malarskich. Brała liczny udział w wystawach zbiorowych, poplenerowych i indywidualnych na terenie powiatu ostródzkiego, województwa Warmińsko-Mazurskiego i ogólnopolskich.  W 2013 r., podczas Juwenaliów Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie, zdobyła wyróżnienie za obraz pt. ,,Wakacje w Ostródzie”. Dorobek artystki to około 150 obrazów wykonanych w różnych technikach. Od 2016 r. pani Melania jest członkiem Klubu Plastyka w Ostródzie gdzie nadal zgłębia tajniki sztuki malarskiej oraz poznaje wspaniałych ludzi, którym również malarstwo upiększa i uszczęśliwia życie. Jest wdzięczna losowi za to, że obdarzył ją tak piękną pasją i talentem.

Ekspozycje można było podziwiać do końca kwietnia.

Galeria: