Noc Bibliotek 2019 – wyróżnienie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu

5 października 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek. W tym roku bawiliśmy się po hasłem “Noc bibliotek z Czytosławem!” Ponad 200 uczestników akcji korzystało m.in. z animacji Małgorzaty Kadylak z Atomic Kids, giga kolorowanki z Czytosławem, kącika z czyto-zakładkami, 3000 puzzli z naszym niebieskim ulubieńcem, warsztatów komiksowych oraz warsztatów z animacji poklatkowej, quizów z nagrodami, wyścigów robotów Photon, podziemnego czytania, giga twistera, Sali bez prądu i wielu innych atrakcji.

Organizatorzy Nocy Bibliotek, w celu wyróżnienia pracy bibliotekarzy, zorganizowali konkurs na najlepszą relację z przeprowadzonej akcji w danej bibliotece. Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu wzięła udział w konkursie zgłaszając zarówno pisemną jak i fotograficzną relację z wydarzenia.

Decyzją jury w składzie:

Joanna Górska – dyrektor ds. współpracy Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, współorganizator akcji, Agnieszka Koszowska – redaktorka naczelna portalu biblioteki.org, koordynatorka projektów, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – współorganizator akcji; Robert Kozłowski – kierownik Działu Bibliotek firmy Platon – dystrybucja książek – partner i sponsor konkursu, Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – krajowa koordynatorka akcji Noc Bibliotek, Centrum Edukacji Obywatelskiej – główny organizator akcji,

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu otrzymała wyróżnienie “za zbudowanie atrakcyjnego, wciągającego wydarzenia wokół specyfiki pracy biblioteki i tematu książki, również jako przedmiotu, a także za aktywne włączenie do akcji “nieczytelników””.

Nagrodą za wyróżnienie był zestaw nowości książkowych oraz firmowych gadżetów ufundowanych przez firmę Platon.

Dyrektor oraz pracownicy biblioteki serdecznie dziękują za udział wszystkim uczestnikom oraz wolontariuszom, którzy pomogli nam po raz kolejny stworzyć tak wyjątkowe wydarzenie!