“Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” – spotkanie z Anną Mandrelą

12 listopada w Sali Wielofunkcyjnej, w ramach obchodów Dnia Niepodległości odbył się wykład dr Anny Mandreli, autorki książki „Duchowość i charakter Witolda Pileckiego”.

Organizatorami spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu oraz Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie.

Wykład dr Anny Mandreli był okazją do bliższego poznania duchowego wymiaru bohaterstwa rtm. Pileckiego, który jest sztandarową postacią Armii Krajowej i należy do grona najbardziej popularnych żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

Prelegentka gromadząc materiały do swojej książki, wykazała się wnikliwością godną podziwu, docierając do niepublikowanych dotąd materiałów. Dzięki pasji i zaangażowaniu dr Anny Mandreli, uczestnicy wykładu nie tylko mieli przyjemność poznać ciekawe fakty z życia Rotmistrza, ale przede wszystkim dowiedzieć się o ścisłym powiązaniu filozofii życiowej z konkretnymi wyborami, jakich dokonywał.

Spotkanie wzbudziło wiele refleksji wśród obecnych, a na pierwszy plan wysunęło się przekonanie o wielkiej sile systemu wartości, który determinuje nasze codzienne postawy. Na uwagę zasługuje również fakt, że początek spotkania został uhonorowany ujmującym wykonaniem piosenki patriotycznej przez uczennicę Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie.

Serdecznie dziękujemy dr Annie Mandreli za niezwykle ciekawy wykład, a wszystkim słuchaczom za obecność.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania. Zdjęcia udostępniamy dzięki uprzejmości Pana Daniela Woronko – źródło: mediagroupinfo.pl

Galeria: