Spotkanie autorskie z Piotrem Górskim

15 października 2019 r. o  godz. 12:30 w Sali Wielofunkcyjnej morąskiej biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Górskim – autorem powieści kryminalnych i fantasy.

O autorze:

Piotr Górski urodził się w 1971 roku w Morągu, obecnie mieszka w Trójmieście. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowo bankowość i finanse. Pisaniem fikcji zajął się w latach dziewięćdziesiątych. Jego pierwsze opowiadania o tematyce postapokaliptycznej publikowane były w „Nowej fantastyce”. Twórczość autora można było znaleźć również w czasopiśmie „Fenix”, a niektóre z jego tekstów znalazły się później w antologiach. Opowiadania takie jak “Horda”, “Megalomani” czy “Wycieczka” do dziś pozostają jednymi z ciekawszych z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

W 2017 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się debiutancka powieść kryminalna autora – „Kruk”, a w kolejnych latach następne tomy serii: „Gorszy” oraz „Krewni”. Wszystkie trzy książki o przygodach komisarza Sławomira Kruka zebrały entuzjastyczne opinie czytelników.

Piotr Górski nie zrezygnował jednak również z fantastyki – po kilku latach przerwy wrócił do pisania opowiadań, a 2019 roku miała miejsce premiera „Reguły Zakonu” – powieści osadzonej w świecie fantasy, wydanej przez Sine Qua Non.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Galeria:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.