Mikrobiblioteki

Zapraszamy serdecznie wszystkich małych i dużych miłośników majsterkowania oraz prac plastycznych do pomocy w budowaniu mikrobibliotek!

Naszym celem jest stworzenie trzech wyjątkowych domków dla naszych książek, które staną w parku miejskim i przy ul. Wyszyńskiego oraz na placu zabaw przy ul. Żeromskiego.

17 oraz 18 lipca w godzinach 16:00-18:00 poprowadzimy dla was warsztaty z architektem, podczas których dowiecie się, czym są mikrobiblioteki i w jakim celu są budowane, stworzycie zasady ich użytkowania a także dowiecie się jak przebiegał proces ich projektowania. Razem z nami zbudujecie od podstaw aż trzy mikrobiblioteki, którym nadacie wyjątkowy charakter oraz nazwę a na koniec zamontujemy je tak, aby wszyscy mieszkańcy Morąga mogli z nich korzystać. W trakcie warsztatów przewidziany jest poczęstunek dla uczestników.

Na warsztaty zapraszamy do Sali Wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

Dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego pochodzących z funduszy promocji kultury.