Biblioteczny zawrót głowy w Oddziale dla Dzieci

W Oddziale dla Dzieci odbyły się ferie pt. „Biblioteczny zawrót głowy”, podczas których dzieci miały możliwość uczestniczenia w integracyjnych zabawach literackich, muzycznych, plastycznych oraz ruchowych wykazując się przy tym pomysłowością, kreatywnością i poczuciem humoru. Niebywałą atrakcją był pokaz filmów sferycznych pod kątem 360º oraz przedstawienie teatralne w wykonaniu Studia Teatralnego KRAK-ART. z Krakowa. Dzieci wzięły również udział w warsztatach muzycznych, które poprowadziła Anna Broda z synem Anatolem, oraz w warsztatach biblioterapeutycznych i relaksacyjnych z psychoterapeutą Kariną Hanowską. Uczestnicy ferii mieli możliwość zaprezentowania swoich autorskich historii za pomocą teatrzyku Kamishibai, a także projektów związanych ze znanymi malarzami. Wiele emocji wzbudziła wizyta w „Wieży ze Smakiem”, gdzie Magdalena Mudry przybliżyła dzieciom historię zabytkowej wieży ciśnień oraz zasady zdrowego żywienia. W ostatnim dniu dzieci wzięły udział w pokazie naukowym ,,Fizyka dla smyka”, prowadzonym przez Akademię Nauki w Olsztynie. Dzieci miały również możliwość zaprezentowania własnych talentów oraz uczestniczyły w grach i zabawach.  Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas i miłą zabawę.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy prac wykonanych przez uczestników ferii letnich.

Zajęcia wakacyjne dla dzieci współfinansowane ze środków będących w dyspozycji Pełnomocnika Burmistrza Morąga ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Zajęcia wakacyjne dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury