Zabookowany Morąg – gra terenowa

Plakat akcji "Zabookowany Morąg"

Za nami intensywny weekend! 1 czerwca odbyła się pierwsza edycja naszej gry terenowej Zabookowany Morąg. Uczestnicy wydarzenia poszukiwali nagród książkowych ukrytych na terenie całego Morąga! Aby dotrzeć do książek musieli najpierw rozszyfrować zagadki, które zostały opublikowane na Facebookowym wydarzeniu naszej biblioteki.

Nie spodziewaliśmy się, że tyle osób zaangażuje się w poszukiwania. Mieliśmy też obawy, że niektóre książki „znajdą” właścicieli, zanim w ogóle zaczniemy zabawę, ale na szczęście tak się nie stało i wszystko wyszło całkiem nieźle! Większość z nich zniknęła w zaledwie kilka chwil po opublikowaniu zagadek! Gratulujemy detektywom, którzy odnaleźli ukryte książki. W związku z dużym zainteresowaniem zapewniamy, że w następnym roku postaramy się bardziej i ukryjemy więcej książek w nieco trudniejszych do znalezienia zakamarkach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury