MY czytamy!

Cała Polska czytała – Morąg również! IV edycja ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” odbyła się 7 czerwca o godz. 10:00 przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Zgromadzonych uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morgu przywitała Elżbieta Dziubińska – Dyrektor morąskiej biblioteki. Niezwykłym gościem był Czytosław, z którym zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Następnie uczestnicy akcji przechodząc przez bibliotekę zostali policzeni i udali się do miejsca wspólnego czytania. Łączna liczba czytających to 242 osoby. Podczas spotkania młodzi czytelnicy wysłuchali krótkie fragmenty wierszy oraz prozy, a także mieli możliwość zapoznania się z listą ich ulubionych książek.

Na zakończenie akcji udaliśmy się do parku miejskiego, gdzie ułożyliśmy żywe logo MBP w Morągu z czytających osób, które zostało narysowane przez Adama Pyjora. Uczniowie morąskich szkół udowodnili, że lubią czytać i czytają dla przyjemności.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom za włączenie się w akcję promującą czytelnictwo oraz Magdalenie Łoszkowskiej z biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu za współpracę w organizacji tego wydarzenia.

Dziękujemy mediom za ich obecność podczas najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce.

Galeria: