Zabookowany Morąg – gra terenowa

Kojarzycie grę Pokemon Go! ?
Chcemy Was zaprosić do podobnej aktywności, ale na naszych bibliotecznych zasadach 😀
W Dzień Dziecka zorganizujemy dla Was odlotową grę terenową, polegającą na szukaniu książek ukrytych w różnych zakamarkach naszego miasta na podstawie zagadek. Brzmi ciekawie? Bo będzie bardzo ciekawie!

Odszukajcie wydarzenia na Facebooku zatytułowanego „Zabookowany Morąg” i weźcie w nim udział. W dniu wydarzenia, czyli 1.06.2019r., o godzinie 12:00 zamieścimy tam serię zagadek, które będą podpowiadać gdzie ukryliśmy książki. Waszym zadaniem będzie chodzenie/jeżdżenie/bieganie po Morągu i szukanie książek. Jeśli znajdziecie wymarzoną lekturę, możecie zabrać ją do domu, gdyż ona będzie stanowiła nagrodę w zabawie. A będzie o co walczyć, bo przygotujemy dla Was same gorące tytuły. Jedynym warunkiem przed zabraniem książki do domu jest jej sfotografowanie i wstawienie zdjęcia na wydarzeniu z hasztagiem #zabookowanymorag (bez polskich znaków). Jest to jedyna metoda, aby poinformować innych graczy, że książka, na którą się czaili, jest już odnaleziona. W zabawie może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu.

PODSUMOWANIE:
Zasady szukania książek w 4 krokach.

1. Przeczytaj uważnie wskazówki zamieszczone na wydarzeniu na Facebooku „Zabookowany Morag” dnia 1.06.2019 o godzinie 12:00.

2. Bądź na bieżąco! Upewnij się, czy książki ktoś już nie znalazł przed Tobą (informacje na temat odnalezionych książek aktualizujemy na bieżąco).

3. Idź w miasto szukać książek!

4. Znalazłeś książkę? Pochwal się! Zamieść zdjęcie znalezionej książki na facebokowym wydarzeniu z hasztagiem #zabookowanymorag (bez polskich znaków). Niech inni wiedzą, że ktoś już je odnalazł. Zrób to szybko, nie zmuszaj innych do bezowocnych poszukiwań!

Niebawem na naszej stronie i na facebookowym wydarzeniu opublikujemy listę książek, które będą do odnalezienia w zabawie.