Mikrobilioteka z LEGO

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu w wakacje budowała mikrobiblioteki z dziećmi i młodzieżą.

Czym jest MIKROBIBLIOTEKA?
To niewielki domek przypominający budkę dla ptaków, spełniający inną, równie ważną funkcję. Jego środek skrywa książki, które wypożycza się na zasadzie: weź jedną – zostaw jedną. Jest to świetna opcja dla osób lubiących czytać, którym nie jest po drodze do biblioteki, lub wypoczywających na świeżym powietrzu w okolicach mikrobiblioteki. W naszym mieście staną 3 mikrobiblioteki: w Parku Miejskim, w nowym Parku Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Kardynała Wyszyńskiego i na placu zabaw na Zatorzu.

Aby te małe budowle przyciągały wzrok i zainteresowanie, wpadliśmy na pomysł aby jedna z nich powstała z klocków LEGO. Prosiliśmy o współpracę firmę LEGO, niestety nie zechcieli nas wesprzeć. Na szczęście jesteście Wy, nie zawiedliście nas, zebraliśmy górę klocków. My wraz z dziećmi i młodzieżą wyczarowaliśmy z nich mikrobibliotekę, z której mogą korzystać Morążanie.