Kurt Frick – architekt Prus Wschodnich

Wystawa zatytułowana "Kurt Frick - architekt z Prus Wschodnich"

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu prezentowała wystawę poświęconą projektom architektonicznym Kurta Fricka. Był on jednym z najważniejszych architektów w prowincji Prus Wschodnich. W Morągu zaprojektował m. in. budynek Zespołu Szkół Licealnych, wieżę ciśnień na Zatorzu, Plac Gdański, budynki mieszkalne i urzędnicze m. in. na ul. Żeromskiego. Na wystawie można zapoznać się również z innymi projektami jakie architekt stworzył na naszych terenach oraz na byłych Prusach Wschodnich.

Twórcą wystawy „Kurt Frick. Architekt Prus Wschodnich” jest Centrum Kultury Prus Wschodnich. Dziękujemy Towarzystwu Miłośników Ziemi Zalewskiej za możliwość prezentacji w morąskiej bibliotece.

Wystawa była prezentowana do 30.06.2019 r. w Galerii bibliotecznej w Wypożyczalni dla Dorosłych.