Spotkanie z Lidią Liszewską i Robertem Kornackim

9 kwietnia 2019 r. w MBP w Morągu odbyło się spotkanie autorskie z Lidią Liszewską i Robertem Kornackim, autorami książek „Napisz do mnie”, „Zaczekaj na mnie” i „Zostań ze mną”. Powieści wydanych przez poznańską Czwartą Stronę, które polecane są przez Janusza Leona Wiśniewskiego.

Autorzy mówili o zaletach i wadach pisania w duecie, twórczym porozumieniu dziennikarza i malarki. Są przyjaciółmi, chodzili razem do szkoły średniej i po dłuższym czasie odnowili kontakt ze sobą. Pomysł napisania książek narodził się w trudniejszych momentach ich życia. Wyszedł od pani Lidii, która podpowiedziała Robertowi, by zaczął pisać, a on zgodził się na propozycję, pod warunkiem napisania powieści razem. Ciekawostką jest, że autorzy napisali książki zdalnie, podczas powstawania treści nie spotkali się, pisali oddaleni od siebie o 500 km., jedynie dzwoniąc do siebie.

Jak określili twórcy, są to książki o emocjach. Literatura, choć mogłoby się wydawać typowo kobieca, została napisana z punktu widzenia zarówno kobiety jak i mężczyzny, dlatego autorzy uważają, że są to też powieść dla mężczyzn.      W książkach są wątki autobiograficzne, o których mówili na spotkaniu, obserwacje, które zaczerpnęli z życia. Główna bohaterka, tak jak autorka jest malarką. Robert Kornacki swoje doświadczenie z pracy w mediach wykorzystał też w powieściach, jego książkowy bohater jest dziennikarzem radiowym. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem słuchali barwnych opowieści gości, zadając wiele pytań dotyczących ich pisarstwa.

W spotkaniu wzięło udział 68 osób w tym 22 członków Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP w Morągu.

Galeria: