Światowy Dzień Kota w Oddziale dla Dzieci

Światowy Dzień Kota stał się wspaniałą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.  Pracownicy działu przybliżyli im książki, których głównym bohaterem był oczywiście kot. Od 12 lutego do 14 lutego w spotkaniach wzięło udział 135 przedszkolaków z morąskich placówek. Podczas zajęć uczestnicy poznali wiele ciekawostek o zwyczajach, zachowaniu, żywieniu, a także pielęgnowaniu kota. Mieli możliwość wysłuchania znanej bajki Stanisława Jachowicza oraz poznania wielu ciekawych historii o kocich bohaterach. Uczestniczyły również w zabawach, co pozwoliło na rozwijanie ich aktywności twórczej, językowej, ruchowej oraz muzycznej. Niebywałą atrakcją było pojawienie się znanej bohaterki bajek Kici Koci w bibliotece. Zaprosiła ona dzieci do tańca i wspólnego zdjęcia.

Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy, kolorowe kalendarze na 2019 rok oraz portret Kici Koci do pokolorowania.

Bardzo serdecznie dziękujemy wydawnictwu Media Rodzina, które było sponsorem niespodzianek oraz wizyty Kici Koci, a także Księgarni „Wiedza” w Morągu za możliwość zakupienia książek w atrakcyjnej cenie.

Galeria: