Promocja książki „Muminkowe przygody w bieli i czerwieni”

W Oddziale dla Dzieci 11 stycznia o godz. 10.00 odbyła się promocja książki „Muminkowe przygody w bieli i czerwieni”. Książka powstała podczas warsztatów zorganizowanych w ramach projektu „Rozwiń skrzydła”, którego uczestnikami były dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz Przedszkola Nr 2 w Morągu, a także grupy Mali Amatorzy z Miejsko–Gminnego Centrum Kultury w Zalewie. Celem projektu było rozwijanie umiejętności twórczych oraz pobudzanie wyobraźni do działania, wzbogacenie języka i praca w grupie. Efektem końcowym projektu było wydanie książki, stworzonej i zilustrowanej przez uczestników. Koordynatorem projektu była Anna Brędowska, która dokonała również opracowania i korekty książki.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o szczegółach powstawania książki, odbyło się także głośne czytanie fragmentów opowiadań. Uczestnicy spotkania mogli zwiedzić wystawę „Tove Jannson. Opowieści z Doliny Muminków”, która była jedną z inspiracji literackich młodych pisarzy. Na spotkaniu zostały również uroczyście wręczone dyplomy oraz książki dla każdego z uczestników projektu.

Publikacja książkowa jest dostępna w Oddziale dla Dzieci – zachęcamy do czytania i wypożyczania!

Inicjatywa powstała z projektu „Rozwiń skrzydła” współfinansowana w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich organizowanym przez Stowarzyszenie Forum Animatorów Społecznych, oraz Fundację Vade-Mecum Chodź za mną.

Galeria: