Wystawa “Morąg na starej fotografii”

Na wystawie prezentujowaliśmy 109 fotografii pochodzących z prywatnych albumów morążan zgromadzonych w ramach programu Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej oraz Kronik Urzędu Miasta i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem przewodnim było zestawienie starej fotografii Morąga z obecnym stanem oraz prezentacja różnych grup społecznych i uroczystości, które kiedyś odbyły się w Morągu. Autorem zdjęć współczesnych była Magda Zaborowska. Wszystkie zdjęcia są umieszczone na stronie http://morag.archiwa.org/ z możliwością przeglądania i komentowania.

Osoby posiadające zdjęcia dotyczące architektury, zakładów, uroczystości okolicznościowych Morąga i okolic zapraszamy do przekazania kopii do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu do programu Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej. Zdjęcia będą opisane i udostępnione na stronie http://morag.archiwa.org/ i wykorzystywane do celów naukowych (niekomercyjnych).

Wystawę można było oglądać od 10.12.2018 do 31.01.2019 w Wypożyczalni dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu.