Wystawa „Bóg między nami cz. II”, “Cztery pory roku”

Zofia Teresa Bielska jest urodzoną w Morągu artystką amatorem. Jak sama twierdzi, talent odziedziczyła po tacie, a rysowaniem i sztuką zajmowała się już od dziecka.

Pasję do sztuk plastycznych Pani Zofia przeniosła na pole zawodowe, gdzie przez wiele lat pracowała jako dekorator witryn sklepowych w takich firmach jak „PSS Społem”, G.S. „Morąg” oraz Mod-Bis” w Morągu.

W czasach pracy dla „PSS Społem” artystka zdobyła zespołowo I miejsce w konkursie dekoratorskim w województwie Warmińsko-Mazurskim oraz II miejsce na etapie ogólnopolskim podczas dożynek w Olsztynie (1978 r.).

Na początku swojej drogi artystycznej, Pani Zofia tworzyła wykorzystując technikę grafiki. Już pierwsze prace artystki spotkały się dużym uznaniem, co zachęciło morążankę do dalszego wykonywania prac w tym stylu.

W 1978 r. powstał obraz przedstawiający Pana Jezusa modlącego się na pustyni, który jako pierwszy został przez artystkę wykonany kredką. Po długiej przerwie, bo dopiero w 1997 r., Pani Zofia powróciła do tejże techniki tworząc kolejne prace. Jak sama twierdzi, w tym okresie oficjalnie rozpoczęła swoją przygodę jako artystka amator spełniając tym samym swoje największe marzenie.

Pierwsza wystawa prac Pani Zofii, na którą składały się obrazy tworzone przez okres około 4 lat, odbyła się w 2005 r. Od tamtej pory twórczość artystki regularnie trafia na wystawy podziwiane przede wszystkim przez mieszkańców jej rodzinnego miasta Morąga.

Po roku 2005 artystka zaczęła tworzyć zarówno dla siebie i dla swoich najbliższych jak również na zamówienie.

Przez 10 lat Pani Zofia udzielała się charytatywnie dla Kościoła, wykonując dla aż trzech parafii prace na I Komunie Święte, Boże Ciało i inne uroczystości.

Wystawa pt. „Bóg między nami cz. II” „Cztery pory roku” skupiała się na obrazach przedstawiających m.in. motywy sakralne, pejzaże, kwiaty, portrety oraz cztery pory roku czyli malarstwo zainspirowane doświadczeniem zawodowym Pani Zofii jako dekoratora witryn sklepowych. Prace wykonane zostały z użyciem szerokiej gamy technik artystycznych takich jak olej, akryl, kolaż, akwarele, pastele oraz ołówek.

Pani Zofia Teresa Bielska wykonuje także prace na zamówienie m.in. pejzaże oraz portrety. Zainteresowane osoby mogą skontaktować się z artystką pod numerem telefonu 511-520-193.

Wystawa była dostępna dla zwiedzających w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu w dniach 17.09-17.10.2018 r. Wernisaż otwierający wystawę odbył się 09.10.2018 r. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Galeria: