Spotkanie z Misjonarzem

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu informuje, że 13 czerwca 2018 r. o godz. 17:00 w Sali Wielofunkcyjnej odbyło się spotkanie z ks. Janem Robertem Adamowiczem SAC – polskim misjonarzem wspierającym najuboższych w Kolumbii. Spotkanie miało charakter dobroczynny, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby nie tylko posłuchać o tym bardzo interesującym kraju, pełnym kontrastów, ale również wesprzeć Dom Dziecka w Bogocie.
Spotkanie było zorganizowane z inicjatywy internetowego portalu informacyjnego – Media Group Info oraz ks. J. R. Adamowicza.

Ks. Jan Robert Adamowicz SAC od 14 lat należy do zgromadzenia Księży Pallotynów. Urodził się w 1974 r. w Białymstoku. W 1997 roku rozpoczął nowicjat w zgromadzeniu Księży Pallotynów. Ukończył seminarium duchowne z tytułem magistra teologii.  W  2004 roku podjął decyzję o rozpoczęciu pracy misyjnej w Afryce na Wybrzeżu Kości Słoniowej, jednak z powodu wojny domowej musiał zmienić swoje plany. Na przełomie lat 2004 i 2005 pracował w parafii diecezjalnej na Słowacji w Bańska Stiavnica. W kolejnych latach, wciąż przebywając na Słowacji, posługiwał w pallotyńskich parafiach. W 2012 roku wrócił do Polski, aby przygotowywać się do wyjazdów na misje w Centrum Formacji Misyjnej. W 2013 roku wyjechał do pracy w Hiszpanii, następnie pracował jako misjonarz w Wenezueli.  Od 2016 roku do dziś pracuje w Kolumbii. Jego obecna posługa jest związana z wypracowywaniem finansów na różne projekty, które realizuje w Kolumbii. Trzy takie sztandarowe projekty to:

  1. Praca z biednymi w pallotyńskiej parafii w Bogocie w dzielnicy prostytucji.
  2. Praca na rzecz dwóch domów dziecka w Bogocie i Bello.
  3. Współpraca z pallotyńskim seminarium w Medellinie – wsparcie finansowe domu formacyjnego.