„Rekonstrukcje historyczne – pasja życia, zachowanie historii i pamięć o tradycji”

MBP zaprezentowała wystawę pt.: „Rekonstrukcje historyczne – pasja życia, zachowanie historii i pamięć o tradycji”.

Była  to wystawa fotograficzna, która ukazywała społeczeństwu jedną z wielu ludzkich pasji.  Fascynujące ukazanie tego co minęło przez miłośników historii i militariów zwanych popularnie rekonstruktorami. Główną ideą wystawy było ratowanie wartości przemijalnych, o których nie wolno zapomnieć.

Eksponowane zdjęcia ukazywały rekonstruktorów na małych i dużych inscenizacjach, lokalnych i międzynarodowych zlotach, ćwiczeniach czy też spotkaniach ze społeczeństwem. Każda fotografia to niesamowity pokaz zarówno zapomnianych jak i znanych bitew, umundurowań, broni, wyposażenia żołnierzy od średniowiecza aż do II wojny światowej. Fotografie to dorobek początkujących i zaawansowanych fotografów

Wystawa fotograficzna pochodziła z projektu współfinansowanego ze środków Gminy Orneta na realizację projektu „Rekonstrukcje historyczne – pasja życia, zachowanie historii i pamięć o tradycji” w 2016 r. Realizatorem projektu, jak również wystawy fotograficznej, było Stowarzyszenie Reduta Orneta. Wystawa ta prezentowana była m.in. na terenie Ornety, Gdyni, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Grajewa, Górowa Iławeckiego, Miłakowa.

Prace można było oglądać od 26 maja do 30 czerwca w Wypożyczalni dla Dorosłych w godzinach otwarcia działu.