Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich pod hasłem „Kto ty jesteś? Polak mały!”

W roku 2018 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada na 23 kwietnia. Dzień ten obchodzony był w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

Biblioteka Publiczno-Szkolna w Żabim Rogu serdecznie dziękuje za wspólne świętowanie.

W programie:

• klasy 0-III (od 8:50-9:30)

– czytanie fragmentów legend: „Wars i Sawa”
– czytanie wierszy: „Kto ty jesteś? Polak mały!”, „Nasza Polska”, „Orzeł Biały”, „Polska flaga”, „Mazurek Dąbrowskiego”, itp.
– mini konkursy

• Klasy IV-VII , Gimnazjum (od 9:45-10:30)

– wykonanie kolorowanki dla uczniów klas 0-III pod hasłem „Żabi Róg – nasza mała Ojczyzna”. Każda klasa wykonuje kolorowankę i przekazuje do biblioteki szkolnej w terminie do 17.04.2018 r. do godz. 11:00
– czytanie fragmentów legend lub literatury zaproponowanej przez nauczycieli