Wystawa “Madonny z różnych stron świata”

„Madonny z różnych stron świata” to wystawa prac rękodzielniczych stworzonych przez uczestniczki Klubu Rękodzieła Artystycznego działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu, uzupełnione przez prace zgłoszone w ramach naboru. Dzieła wykonane zostały różnego rodzaju technikami m.in. niezwykle drobiazgową oraz efektowną techniką haftu krzyżykowego. Celem twórców było przedstawienie, jakże ważnego dla kultury polskiej oraz szczególnie bliskiego w związku z trwającym okresem bożonarodzeniowym, motywu maryjnego. Wystawa została ponadto uzupełniona o prace skupiające się na motywach sakralnych świętych oraz błogosławionych. Każda z prac obrazuje tak dobrze znane nam postaci w wyjątkowy i zachwycający sposób, oddając ich podniosłe a zarazem bliskie sercu znaczenie. Dzieła, ze względu na użyte techniki wykonania, wyróżniają się przede wszystkim niesamowitą dbałością o szczegóły ale także kolorystką oraz estetyką przedstawienia.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających w Wypożyczalni dla Dorosłych w terminie 20.12.2017 – 15.01.2018. Wernisaż otwierający wystawę odbył się 20.12.2017.