Spotkania z uczniami w Jurkach i w Bogaczewie

Filie biblioteczne w Jurkach i w Bogaczewie były w grudniu chętnie odwiedzane przez uczniów wraz z nauczycielami. 7 grudnia filię w Jurkach odwiedzili pierwszoklasiści, którzy na zajęciach poznawali zasady korzystania z biblioteki, rozwiązywali bajkowe zagadki oraz tworzyli własne, kolorowe zakładki do książek. Część uczniów pozostawiła ozdobione przez siebie zakładki, aby inni mogli je obejrzeć w bibliotece.

21 grudnia pierwszoklasiści w towarzystwie swoich kolegów i koleżanek z klasy trzeciej ponownie zagościli w bibliotece, tym razem odbyło się głośne czytanie opowiadań o tematyce świątecznej oraz oglądanie książek związanych z zimą i Bożym Narodzeniem. Dzieci z radością zareagowały na wieść, że Święty Mikołaj pozostawił dla nich w bibliotece czekolady.

Działo się również w filii w Bogaczewie. 15 grudnia przedszkolaki oraz uczniowie klasy 0 i 1 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bogaczewie, odwiedzili świetlicę wiejską, gdzie pani świetlicowa wraz z panią bibliotekarką przygotowały dla nich atrakcje. Spotkanie zaczęło się od przeczytania dzieciom opowiadania „Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko” autorstwa A. Lindgren. Dzieci z zainteresowaniem słuchały historii dziewczynki, która po wielu perypetiach zdobyła świąteczne drzewko dla swojej rodziny. Po wysłuchaniu bajki, dzieci zabrały się za „ubieranie” przygotowanych szablonów choinek. Chętnie oglądały także wystawę książek o tematyce zimowej i świątecznej oraz korzystały z gier przygotowanych na ich odwiedziny w świetlicy. Mikołaj nie zapomniał również o uczniach z Bogaczewa – na pożegnanie każde z dzieci dostało czekoladę.

 

Galeria: