Finał projektu „Trochę kultury… z lektury!”

Udało się! Warsztaty i sesje zdjęciowe realizowane od lipca w ramach projektu „Trochę kultury… z lektury!” zakończyły się wraz z wrześniem. Tak jak w ubiegłym roku przez trzy miesiące razem z czytelnikami wykonywaliśmy 12 zdjęć pokazujących jak działa wyobraźnia podczas czytania książek. Tym razem jednak skupiliśmy się na lekturach szkolnych. Chcieliśmy zaprezentować je w nieco inny sposób i tym samym zachęcić do czytania, a nawet zaprosić do udziału w profesjonalnych sesjach zdjęciowych. Tak jak poprzednio – udział w projekcie mógł wziąć każdy zainteresowany  fotografią, książkami, modelingiem, kostiumografią, scenografią i charakteryzacją albo samym przebiegiem projektu. Aby dotrzeć do jeszcze szerszego grona postanowiliśmy zaangażować szkoły. W końcu nikt nie zna się lepiej na lekturach od uczniów! Wspólnie wybraliśmy książki z 3 poziomów – z podstawówki, gimnazjum i ze szkoły średniej:

 1. „W pustyni i w puszczy”
 2. „Krzyżacy”
 3. „Tajemniczy ogród”
 4. „Dziady”
 5. „Ania z Zielonego Wzgórza”
 6. „Mały Książę”
 7. „Wesele”
 8. „Ferdydurke”
 9. „Hobbit”
 10. „Pan Tadeusz”
 11. „Lalka”
 12. „Akademia Pana Kleksa”

W trakcie trwania projektu spotkaliśmy się na warsztatach i sesjach zdjęciowych aż 22 razy we wciąż zmieniającym się gronie uczestników. W „Trochę kultury… z lektury!” zaangażowały się aż 73 osoby.

27.10.2017 odbył się uroczysty wernisaż, podczas którego odsłoniliśmy 12 fotografii i opowiedzieliśmy o pracy włożonej we wszystkie działania związane z ich powstaniem. Ponadto na wernisażu premierę miał kalendarz na 2018 r.

blog:  www.trochekultury.tk

 

Galeria:

 

Galeria plakatów reklamujących wystawę: