Wystawa pt. “Tożsamość”

Od 1 czerwca w „Małej Galerii” MBP w Morągu prezentujemy prace 19-letniego Krystiana Pochodyły.  Ekspozycja nosi tytuł „Tożsamość”. Prace swoją tematyką nawiązują do rzeczy bliskich autorowi, związanych z nim w różny sposób. Na wystawie można podziwiać 22 prace, są to głównie modele origami oraz obrazy  malowane na papierze i płótnie.

Są to bardzo oryginalne prace. Jak mówi autor: „Jeśli chodzi o malowanie, to jest ono trochę inne, bo zamiast pędzla używam puszek z farbą w spreju. Wszystko zaczęło się od tego, że zakochałem się w street artcie, po tym jak obejrzałem film „Wyjście przez sklep z pamiątkami”, który poleciła mi przyjaciółka. Farby już wtedy miałem, bo używałem ich do malowania mojego origami, więc zacząłem malować. Początkowo nie wychodziło mi to zbyt dobrze, ale z czasem opanowałem podstawy, później zacząłem też używać szablonów, najpierw malowałem portrety, które nie wywołały pozytywnych emocji, jednak kolejne prace wyglądały już o wiele lepiej, chociaż cały czas zdarzają się w nich niedoskonałości.”

Jego przygoda z origami zaczęła się 12 lat temu, od złożenia łódki zgodnie z diagramem, który był umieszczony w szkolnym podręczniku. Autor wspomina: „Samo składanie bardzo mi się spodobało i zacząłem tworzyć kolejne rzeczy z pomocą książki, którą znalazłem w domu, później zacząłem przeglądać Internet w poszukiwaniu kolejnych modeli do złożenia, aż w końcu udało mi się stworzyć jeden, który od początku, do końca jest składany według mojego pomysłu.”

 

Prace można oglądać do 30 czerwca w Wypożyczalni dla Dorosłych w godzinach otwarcia działu.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Galeria: