Nowy projekt fotograficzny “Trochę kultury… z lektury!”

Pamiętacie projekt „Książka żyje.. .Naprawdę!” realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Morągu?  Myśleliście, że na tym poprzestaniemy? Nic bardziej mylnego!!! Zaczynamy nowy, równie ekscytujący projekt!

„Trochę kultury… z lektury!” to po części odpowiedź na prośby uczestników poprzedniej edycji, ale także próba odczarowania tego, co na języku polskim przyprawia uczniów o dreszcze, czyli… lektury. Celem projektu będzie wykonanie 12 zdjęć, na których uczeń jest do tego stopnia zaczytany i zainteresowany lekturą, że świat w niej przedstawiony przenika do świata rzeczywistego. Aby podjąć działania, najpierw musimy wybrać książki, które zostaną przez nas odczarowane. W tym celu biblioteka podjęła współpracę z lokalnymi szkołami, aby bezpośrednio od uczniów dowiedzieć się, jakie lektury najchętniej zobaczyliby w trochę innej, dużo ciekawszej odsłonie. Zaangażowane zostaną trzy szkoły – podstawówka, gimnazjum i liceum i każda z nich będzie realizować 4 zdjęcia z lektur na ich poziomie.

Podobnie jak w ubiegłym roku zaczniemy od warsztatów z fotografem i to już 5.07.2017 o godz. 15.30. Do projektu kolejny raz zaangażujemy fotografa Huberta Kalinowskiego. Dowiemy się jak komponować kadry zdjęciowe, wybierzemy książki, które będziemy ilustrować po swojemu oraz rozrysujemy pomysły na to, jak powinny wyglądać ostateczne zdjęcia. Następnie 6 i 7 lipca również o godz. 15.30 odbędą się zajęcia ze scenografii i kostiumografii, na których zaprojektujemy i zastanowimy się, jak wykonać kostiumy dla postaci na zdjęciach. Obmyślimy również jak wykonać potrzebną scenografię. Niezbędne w projekcie będzie też zdobycie wiedzy o tym, jak ucharakteryzować nasze koleżanki i kolegów, aby przypominali postacie z książek. Warsztat z charakteryzacji odbędzie się 10.07.2017 o godz.15.00.

Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane fotografią, charakteryzacją, modelingiem, modą, kostiumami oraz osoby lubiące zajęcia plastyczne i projektowanie. Działanie będzie realizowane od czerwca do października tego roku.

 

 

Działanie organizowane w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018″ oraz ze środków samorządów Ełku i Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.