Morąska Noc Bibliotek

Może nie wiecie, ale nocą każda biblioteka w czarodziejski sposób ożywa. Między regałami można czasem spotkać jakiegoś bohatera literackiego, który właśnie wyszedł z książki. Bywa, że zmienia się wystrój pomieszczeń. Każdej nocy jest inaczej, zależy to od tego, która książka się przebudzi. My bibliotekarze doskonale o tym wiemy, w końcu jesteśmy kustoszami tego miejsca. 3.06.2017, późnym wieczorem, podobnie jak ponad 1300 innych bibliotek w całej Polsce, które przyłączyły się do akcji Noc Bibliotek,  zaprosiliśmy naszych czytelników, żeby sami mogli się przekonać, jakie to niezwykłe miejsce. Tej wyjątkowej nocy w Oddziale dla Dzieci nie spały bajki i baśnie, dzięki czemu dział ten zmienił się w Bajkolandię. Salę Wielofunkcyjną opanowały książki fantasy i sci-fi i zmieniły ją w Salę Science-fikcyjną. Na piętrze w Czytelni obudziły się książki przygodowe, dzięki czemu mieliśmy tam Książkową Dżunglę. Z Wypożyczalnią było najgorzej, bo królowały tam horrory i kryminały, goście wchodzili tam na własną odpowiedzialność.

Na odwiedzających bibliotekę czekało kilka atrakcji:

1. premiera bibliotecznej maskotki – Czytosława,
  2. projekcja filmu „Zwierzogród”,
  3. projekcja filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”,
  4. miniESCAPEROOM – rozwiąż zagadki i uwolnij się z biblioteki,
  5. premiera nowej oferty: LUDOTEKA– GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE,
  6. kącik gracza,
  7. możliwość zapisania się do biblioteki i wypożyczenia książki,
  8. malowanie obrazków sprejem,
  9. domino z książek,
  10. malowanie twarzy,
  11. QUIZ wiedzy o bajkach Z NAGRODAMI,
  12. konkurs na zakładkę do książki,
  13. gry i zabawy,
  14. konkurs na najlepsze przebranie za postać z bajki,
  15. Kącik Małego Plastyka – zrób własną zakładkę do książki i wygraj nagrodę,
  16. puzzle,
  17. FOTO-SELFIE-BUDKA z bajkowymi gadżetami,
  18. QUIZ strrrasznej wiedzy,
  19. UPIORNE CHARAKTERYZACJE (Aleksandra Arabasz – charakteryzatorka  znana z projektu „Książka żyje… Naprawdę!”),
  20. malowanie bajkowego pociągu,
  21. konkurs na najlepsze przebranie za postać z książki,
  22. QUIZ science-fikcyjnej wiedzy,
  23. wystawa zabawek TPD,
  24. kolorowanki,
  25. FOTO-SELFIE-BUDKA SLEEVEFACE,
  26. głucha noc – warsztaty języka miganego,
  27. facebook challenge,
  28. sztafeta HIPERBIBLIOTEKARZ,
  29. FOTO-SELFIE-BUDKA z gadżetami z książek przygodowych,
  30. recykling starych książek,
  31. kącik do czytania,
  32. „Tożsamość”, czyli wystawa origami i obrazów malowanych sprejem,
  33. QUIZ wiedzy filmowej z nagrodami,
  34. FOTO-SELFIE-BUDKA  z tronem z serialu „Gra o tron”
  35. ustanawianie rekordu ilości osób jednocześnie tańczących z książką – finał imprezy

….ale kto by liczył 🙂

W tańcu z książką o północy wzięło udział 78 osób i taki rekord ustanowiliśmy. Teraz czas na to, aby wyzwać biblioteki z innych miast do pobicia naszego rekordu.

Wszystkim Czytelnikom, którzy odwiedzili nas tej nocy bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i już dziś zapraszamy na Noc Bibliotek w przyszłym roku.