„Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” – debata lokalna w Morągu

To, co nas – Polaków – łączy, jest większe od tego, co nas dzieli – z takiego założenia wychodzą organizatorzy debat lokalnych, które w tygodniu 15-21 maja odbyły się w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce. Jedną z debat zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Morągu.

Debata jest częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności.

Debata odbyła się 17.05.2017 r. o godz. 16:00 w Sali Wielofunkcyjnej MBP (parter). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, reprezentanci lokalnych instytucji, organizacji, stowarzyszeń i wspólnot oraz osoby z różnych środowisk i w różnym wieku. W sumie w rozmowach uczestniczyły 24 osoby. Sprawozdania z dyskusji prowadzonych na tegorocznych debatach zorganizowanych w 56 bibliotekach w całej Polsce zostaną zebrane i podsumowane w raporcie.

Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na Kongresie Obywatelskim w listopadzie 2017 r. w Warszawie. Raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie.

Projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

Projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” jest organizowany w ramach Kongresu Obywatelskiego, który od 10 lat jest miejscem spotkania, wymiany refleksji i dyskusji między Polakami. Kongres to prestiżowe przedsięwzięcie, które angażuje znanych i cenionych przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, społeczeństwa obywatelskiego czy biznesu.  Wśród osób, które uczestniczyły w debatach, są m.in.: Ewa  Błaszczyk, Jan Englert, Lech Wałęsa s. Małgorzata Chmielewska, Rafał Sonik czy Jacek Żakowski. Kongres zawsze skupia uwagę wielu mediów.

Więcej o projekcie: www.kongresobywatelski.pl, zakładka: Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej.