Kulturalne popołudnie w bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu serdecznie 16 maja 2017 roku odbył się minispektakl teatralny pt.: „Pierwsza młodość”.

„Współczesna komedia o tym, jak wesołe i zaskakujące może być życie staruszki. Jej  bohaterkami są dwie damy z francuskiej prowincji.  Simone – pije jak smok, klnie jak szewc i nienawidzi, kiedy nazywa się ją babcią.  Renée  to jej przeciwieństwo – spokojna, wyważona i cnotliwa starsza pani. Kiedy ich drogi przypadkowo się skrzyżują, okaże się, że cudownie jedna drugą uzupełnia. Obie marzą o tym, żeby jeszcze pożyć pełnią życia. Łączy je samotność i poczucie wyobcowania. W poszukiwaniu szczęścia wyruszają w podroż, która może się okazać podróżą ich życia.”

Wystąpli aktorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Irena Telesz-Burczyk.