Morąg Czyta… o Morągu!

Morąg Czytał….o Morągu!

25 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki w morąskiej bibliotece odbył się VI Maraton Czytelniczy. Pogoda niestety nie dopisała, ale publiczność tego dnia tłumnie nas odwiedziła. Tematem przewodnim imprezy był Morąg w związku z jubileuszem 690-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Na tę okazję młodzież z morąskich szkół przygotowała przepiękne teksty literackie o Morągu. Były legendy, wiersze i opowiadania nawiązujące do zabytków, historii, a także do ulubionych miejsc w naszym mieście, w tym również naszej biblioteki, z czego się ogromnie cieszymy.

Tradycyjnie maraton rozpoczął  Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski, który przeczytał piękny, sentymentalny  wiersz autorstwa Dariusza Gancewskiego napisany specjalnie na tę okazję pt.: „ Morąskie wspomnienia o najlepszym dzieciństwie”.

Dziękujemy serdecznie morąskim szkołom za udział w imprezie a firmie PLATON i księgarni WIEDZA za prezenty dla wszystkich czytających.