Wystawa fotograficzna „Wspólna podróż – dwa spojrzenia”

Zaproszenie na wystawę fotograficzną „Wspólna podróż – dwa spojrzenia”

„Wspólna podróż – dwa spojrzenia”  to wystawa fotograficzna, na którą składają się zdjęcia z podróży Joanny i Andrzeja Dziubińskich. Autorzy przedstawiają wspomnienia z miejsc, które wspólnie zwiedzali, jednak są to dwie różne perspektywy.

Zdjęcia pana Andrzeja pokazują piękno krajobrazów, ciekawe zakątki, okoliczną architekturę i niezwykłość zwiedzanych miejsc. Pani Joanna skupia się na inskrypcjach wyrytych w kamieniach. Jak sama mówi – fragmenty napisów można odszukać w wielu miejscach: w zakamarkach kościołów i zamków, na cmentarnych pomnikach i w muzeach. Fotografie obojga autorów, choć skrajnie odmienne, uzupełniają się – widzimy na nich miejsca, które zachwycają już na pierwszy rzut oka i jednocześnie są pełne szczegółów, które urozmaicają historię, ciekawią i nadają tajemniczości zdjęciom.

Wystawa była dostępna dla zwiedzających w Wypożyczalni dla Dorosłych w terminie 14.03 – 06.04.2017 r.