Wernisaż wystawy „Malarskie inspiracje”

Bibliotekarka opowiada ciekawostki o kółku plastycznym

Wernisaż wystawy „Malarskie inspiracje” odbył się 28 marca w Oddziale dla Dzieci. W uroczystości wzięły udział dzieci ze szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu. Podczas spotkania uczestnicy poznali wiele ciekawych informacji dotyczących funkcjonowania kółka plastycznego w Morąskim Domu Kultury. Dzieci oprócz zwiedzenia wystawy miały także możliwość zobaczenia oryginalnych prac wykonanych techniką m.in.: pergamano, sutasz, filc czy wire wrapping, co wzbudziło duże zainteresowanie. Dodatkową atrakcją była możliwość rozmowy z uczestniczką kółka plastycznego Zosią Dzidziewicz, która opowiedziała o swojej pasji do malowania, o technikach których uczy się na zajęciach, a także o sukcesach jakie zdobyła uczestnicząc w różnych konkursach plastycznych. Na zakończenie dzieci wykonały wspólnie zabawny rysunek, a także zapoznały się z książkami poświęconymi kształtowaniu umiejętności plastycznych.