Promocja książki „Dawny Morąg w stu ilustrowanych opowieściach”

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zorganizowała spotkanie z autorami książki „Dawny Morąg w stu ilustrowanych opowieściach” – Sonią Solarz-Taciak i Piotrem Taciakiem. Spotkanie odbyło się 14 marca 2017 r. o godz. 17:00 w Sali Wielofunkcyjnej Morąskiej Biblioteki.

„Dawny Morąg w stu ilustrowanych opowieściach” to najnowsza książka o naszym mieście, nawiązująca do jego historii. Autorzy książki to małżeństwo pasjonatów lokalnych dziejów, którzy niejednokrotnie gościli w naszym mieście w roli prelegentów m. in. w Ratuszowych Piwnicach i w Muzeum im. J. G. Herdera opowiadając o przedwojennym Morągu. W spotkaniu będzie również uczestniczył Tadeusz Prusiński, który jest redaktorem książki i również miłośnikiem historii Morąga.

„Dawny Morąg” to albumowa praca ukazująca miasto przed 1945 rokiem, jego dzieje, architekturę i mieszkańców. Na uwagę zasługuje fakt, że książka jest bardzo dobrze opracowana zarówno pod względem merytorycznym jak i edytorskim. A to dzięki Oficynie „Retman” z Dąbrówna, która jest niezwykle zasłużona na polu popularyzacji historii. Album zawiera sto unikatowych  ilustracji, opatrzonych bardzo obszernym komentarzem dotyczącym pochodzenia poszczególnych zdjęć.

Dziękujemy za przybycie!

Galeria: