Uczniowie z wizytą w bibliotece w Jurkach

Wizyta uczniów w bibliotece w Jurkach

W poniedziałek 14 listopada Filię Biblioteczną w Jurkach odwiedzili wraz z wychowawczynią uczniowie klasy VI z Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Na zajęciach w bibliotece szóstoklasiści mieli okazję zapoznać się z rodzajami słowników dostępnych w filii. Rozwiązując przygotowane dla nich ćwiczenia mogli przypomnieć sobie, jak korzystać ze słowników i po jaki słownik sięgnąć w zależności od rodzaju poszukiwanych informacji. Uczniowie sprawnie wyszukiwali informacje, a w razie wątpliwości chętnie zadawali pytania. Po zakończeniu ćwiczeń, przyszedł czas na zapoznanie się z księgozbiorem filii. Dużym zainteresowaniem cieszyła się szczególnie przygotowana na tę okoliczność wystawa literatury oraz czasopism dla młodzieży. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a uczniowie żegnając się, deklarowali szybki powrót do biblioteki po interesujące ich książki oraz na kolejne zajęcia.

l02