„Nie daj się oszukać” – czyli wskazówki prawnika dla seniorów i nie tylko

Zaproszenie na spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zorganizowała wykład o charakterze edukacyjno-szkoleniowym z radcą prawnym Jarosławem Woźniakiem. Spotkanie odbyło się 08.12.2016 r. o godzinie 15.00 w Sali Wielofunkcyjnej (parter). Oferta skierowana była głównie do seniorów oraz osób potrzebujących pomocy prawnej.

W programie:
– najczęstsze błędy popełniane przez seniorów w kontaktach handlowych i ich konsekwencje,
– senior jako szczególny obiekt zainteresowania nierzetelnych i nieuczciwych przedsiębiorców,
– sposoby obrony przed skutkami nieprzemyślanych decyzji,
– gdzie szukać pomocy – czyli instytucje w Morągu i okolicach gdzie oszukany konsument może szukać pomocy i wsparcia prawnego,
– Kodeks Cywilny i ustawa o prawach konsumenta jako ratunek dla oszukanego seniora.

Oferta została zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Dłużnikom oraz Radcy Prawnego Jarosława Woźniaka. Wstęp wolny.